Szkolna Akademia Przygody – Egipt

W październikową podróż po krajach świata zabrał nas Alan Sowik z kl. 2h. Tym razem cel jego wycieczki był dość egzotyczny, bo zaprezentował zebranym uczniom swój wyjazd do Egiptu a konkretnie do Hurghady.

Alan przedstawił uczniom specyfikę podróży do Egiptu. Zapoznał ich z atrakcjami okolicy kurortu,np. nurkowanie w celu podziwiania zwierząt żyjących na rafie koralowej, przejażdżki quadami czy jazda na wielbłądach.

Podziwialiśmy widoki palm na plaży, surowe krajobrazy pustyni czy lazur Morza Czerwonego. Alan w ciekawy sposób zaprezentował wrażenia ze swojego pobytu i spotkania z Beduinami. Przedstawił rytuał handlowania z Egipcjanami i sposoby na uzyskanie korzystnej ceny za upatrzona pamiątkę z wakacji.

Kończąc swoje wystapienie Alan uznał, ze Egipt to bardzo ciekawy kraj, ale sytuacja polityczna w tym państwie raczej nie zacheca do podróży a szkoda.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.