„PRZEDSIĘBIORCZA SZKOŁA” – „Mądrze budujesz – dobrze inwestujesz”

fundacja_tygodnia_przedsiebiorczosci.jpg

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowała konkurs ogólnopolski dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych popularyzujący innowacyjne metody nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie koncepcji i opisu projektu, który chcieliby zrealizować w ramach zajęć z przedsiębiorczości. Do wygrania było 5000zł.

W konkursie wzięły udział uczennice klasy drugiej-technik ekonomista – Martyna Cierpiał i Justyna Buczko, które stanowiły drużynę pod opieką Pani Sylwii Szarek-Kostiuczuk. Konkurs wygraliśmy a jest się czym chwalić bo wzięło w nim udział 46 szkół z całej Polski.

Dziewczyny stworzyły projekt, który dotyczył stworzenia gry ekonomicznej z wykorzystaniem klocków lego „Mądrze budujesz-dobrze inwestujesz”.
Szkoła za zwycięstwo w konkursie zdobyła fundusze na realizację projektu oraz otrzymała tytuł „Przedsiębiorcza Szkoła”. Drużyna otrzymała nagrodę na Gali Finałowej organizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

przedsiebiorcza_szkola.png


W projekcie wzięło udział 110 uczniów z klas czwartych. Zwycięzcy gry otrzymali podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego statuetkę oraz tytuł „Inwestora Roku 2015”.

Opis gry

Zwycięska drużyna- uczniowie z klasy IVh (technik hotelarstwa):

  1. KICIA PATRYK-LIDER
  2. ŁABĘDŹ KAROLINA
  3. SZOSTAK ALEKSANDRA
  4. KORZYCKA MARLENA

Informacja: S. Szarek-Kostiuczuk

no images were found

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.