Nietoperki – SAP- Paryż

Szkolna Akademia Przygody – Paryż

Nowy rok 2017 rozpoczęliśmy podróżniczą prezentacją uczennicy kl. IIeh – Patrycji Mync. Patrycja zabrała nas do Paryża. Zapoznała uczestników prezentacji z najważniejszymi zabytkami Paryża.

Mogliśmy podziwiać monumentalne piękno gotyckiej katedry Noter Dame i bazyliki Sacre Coeur. Zwiedziliśmy wieżę Eiffel’a i dowiedzieliśmy się, że twórca wieży inż. Gustaw Eiffel był też autorem amerykańskiej Statuy Wolności. Następnie Patrycja zabrała nas do Pałacu Inwalidów, gdzie jest pochowany Napoleon Bonaparte i inni sławni Francuzi. Na Łuku Triumfalnym odszukaliśmy nazwy polskich miejscowości, które były miejscem bitew podczas wojen napoleońskich.

Na koniec Partycja zabrała uczestników prelekcji do europejskiego Disneylandu, pokazując nam najciekawsze atrakcje tego parku rozrywki.

R.S.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.