XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W piątek 13.01.2017 w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje okręgowe XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Tematyką wiodąca tegorocznej edycji było przetwórstwa zbóż oraz rola produktów zbożowych w żywieniu ludzi zdrowych i chorych.

Eliminacje te polegają na rozwiązaniu testu, na który składają się zadania z tematyki wiodącej i zadania z zakresu gastronomii w tym sporządzania potraw i napojów, organizacji żywienia i usług gastronomicznych, obsługi konsumenta oraz zasad żywienia. Ponadto zaawansowaną wiedzę z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia i żywności. W olimpiadzie wzięło udział 63 uczniów z 37 ponadgimnazjalnych szkół z województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IV u: Monika Kucharska i Anna Zarzycka. Uczennice uzyskały wysokie lokaty, Monika zajęła V miejsce, zabrakło jej 1 punktu, aby wziąć udział w etapie centralnym olimpiady. Ania uplasowała się na X miejscu. Wyniki te szczególnie cieszą, gdyż w olimpiadzie jak co roku bierze udział dużo uczniów Liceów Ogólnokształcących. Duże zainteresowanie wynika z możliwości zwolnienia laureatów i finalistów olimpiady z części lub całości egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunku zgodnym z profilem olimpiady.
Uczennicom gratulujemy.

Informacja: Małgorzata Mazur – Korczyńska

[ngg_images source=”tags” container_ids=”XXI Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/www/kn245656-1/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.