XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W piątek 13.01.2017 w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje okręgowe XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Tematyką wiodąca tegorocznej edycji było przetwórstwa zbóż oraz rola produktów zbożowych w żywieniu ludzi zdrowych i chorych.

Eliminacje te polegają na rozwiązaniu testu, na który składają się zadania z tematyki wiodącej i zadania z zakresu gastronomii w tym sporządzania potraw i napojów, organizacji żywienia i usług gastronomicznych, obsługi konsumenta oraz zasad żywienia. Ponadto zaawansowaną wiedzę z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia i żywności. W olimpiadzie wzięło udział 63 uczniów z 37 ponadgimnazjalnych szkół z województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IV u: Monika Kucharska i Anna Zarzycka. Uczennice uzyskały wysokie lokaty, Monika zajęła V miejsce, zabrakło jej 1 punktu, aby wziąć udział w etapie centralnym olimpiady. Ania uplasowała się na X miejscu. Wyniki te szczególnie cieszą, gdyż w olimpiadzie jak co roku bierze udział dużo uczniów Liceów Ogólnokształcących. Duże zainteresowanie wynika z możliwości zwolnienia laureatów i finalistów olimpiady z części lub całości egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunku zgodnym z profilem olimpiady.
Uczennicom gratulujemy.

Informacja: Małgorzata Mazur – Korczyńska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.