XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Mamy finalistkę XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Jest nią Monika Kucharska – uczennica kl. IV u.

Zawody olimpiady są trójstopniowe:

Etap I – szkolny – zawody I stopnia,
Etap II – okręgowy – zawody II stopnia,
Etap III – centralny – zawody III stopnia.

Monika wzięła udział w III etapie centralnym olimpiady. Odbyły się one w dniach 23 – 25. 03.2017r. w Zespole Szkół nr 6 im Mikołaja Reja w Szczecinie. W tym roku Komitet Główny zakwalifikował do zawodów III stopnia 65 osoby z 60 szkół (40 uczniów z liceów ogólnokształcących profil biologiczno-chemiczny i 25 uczniów z technikum).
Tematyką wiodącą XXI edycji olimpiady były „Produkty zbożowe – technologia i rola w żywieniu”. Zagadnienia te obejmują wiadomości z nauki o żywieniu i żywności oraz zaawansowaną wiedzę z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem.
Eliminacje centralne składają się z dwuetapowej części pisemnej wyłaniającej laureatów i finalistów oraz części ustnej wyłaniającej zwycięzcę olimpiady. Pierwszy etap części pisemnej obejmował rozwiązanie testu, na który składa się 30% zadań z tematyki wiodącej i 70% zadań z wiedzy o żywieniu i żywności.
Monice gratulujemy i życzymy sukcesów na maturze i przyszłych studiach.

Informacja Małgorzata Mazur – Korczyńska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.