XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna dusza”

Nie tylko smacznie, ale i romantycznie.

Po raz kolejny w Zespole Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej zapanowała niecodzienna atmosfera. 31 marca 2017 r. odbyła się XVI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna dusza”. Tegoroczne zmagania objęli honorowym patronatem: Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Wałbrzycha i Wałbrzyska Fundacja ” Museion”.

W konkursie wzięli udział miłośnicy poezji i mistrzowie recytacji z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka polskiego i popularyzowanie wybitnych dzieł literatury polskiej i światowej .Młodzież doborem tekstów potwierdziła swoją dojrzałość literacką, zaprezentowano bowiem klasykę, twórczość związanego z Wałbrzychem Mariana Jachimowicza oraz utwory własne.

Recytacjom, jak co roku przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie:
Pani Barbara Ziółkowska
Pani Elżbieta Kwiatkowska – Wyrwisz
Pani Krystyna Pac-Marcinkowska

Poziom artystyczny tegorocznego konkursu był wysoki i bardzo wyrównany, co potwierdza długa lista laureatów.

W kategorii szkół gimnazjalnych nagrodzono:

  • I miejsce – Krzysztof Jankowski
  • II miejsce – Damian Bylicki
  • III miejsce- Natalia Hoffman

Wyróżnienie przyznano Katarzynie Niemiec , a wyróżnienie specjalne ufundowane przez Fundację „Museion” w Wałbrzychu otrzymała Oliwia Andrasz za popularyzację twórczości Mariana Jachimowicza .
Nagrodę Publiczności otrzymał Damian Bylicki.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono:

  • I miejsce – Aleksandra Bardowska
  • II miejsce – Martyna Babecka
  • III miejsce- Łukasz Czernik

Wyróżnienie za popularyzację własnej twórczości przyznane przez Fundację „Museion” otrzymała Weronika Pawlik.
Nagrodą Publiczności wyróżniono Martynę Babecką

Jak co roku uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 7 mogli zaprezentować swoje umiejętności w obsłudze gości, dekoracji stołów i przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu…

Honorowe patronaty: zobacz
Regulamin konkursu: zobacz

Informacja: Elżbieta Siniawska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.