VI edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych

Kolejny sukces naszych kucharzy!

DKPR_2015-217 listopada 2015 r. odbyła się VI edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych „Powiedz mi co jesz, a powiem ci skąd jesteś”, której organizatorem jest Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu oraz Agencja Rynku Rolnego Oddział Wrocław.

Klaudia Nowak i Szymon Jakubasz z klasy 2g, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usug gastronomicznych, zajęli I miejsce przygotowując zakąskę roladkę z pstrąga z łososiem i sosem kaparowo- winnym oraz danie główne: perliczkę, jęczmienne kaszotto z aromatem sosny.

DKPR_2015-1

Jury w składzie: Grzegorz Pomietło, Robert Poliński, Krystian Skwierz oceniało kulinarne zmagania uczestników 6 zespołów. Celem konkursu było promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej, pogłębienie ich wiedzy na temat produktów regionalnych i promocja produktów regionalnych Dolnego Śląska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Informacja: K. Kubiak

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.