Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie – VIII edycja

zs7-logo dolnoslaskie_potyczki_hotelarskie

hotel_maria-logo

Konkurs „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie” ma już ośmioletnią tradycję, kolejna edycja odbyła się w dniach 19 i 20 listopada br. Przystąpiło do niej 36 uczniów z 18 szkół województwa dolnośląskiego, kształcących w zawodzie technik hotelarstwa: z Biedrzychowic, Bogatyni, Bolesławca, Dzierżoniowa, Głogowa, Góry, Jeleniej Góry, Karpacza, Krzyżowic, Lubania, Ludowa Polskiego, Obornik Śląskich, Oławy, Polanicy Zdroju, Świdnicy, Wrocławia oraz Wałbrzycha.

Patronat nad konkursem objęli Pan Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Roman Szełemej Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Zgodnie z regulaminem konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o hotelarstwie. Wyłoniona po I etapie trzynastka uczniów (miejsca od 10 do 13 z taką samą liczbą punktów) odbyła rozmowę w języku obcym z gościem w recepcji hotelowej (w rolę gości wcielają się nasi nauczyciele języków obcych). Piątka uczestników z największą liczbą punktów przystąpiła do III ostatniego etapu, w którym była sprawdzana umiejętność nakrywania stołu do określonego menu dla gości hotelowych. Etapy praktyczne konkursu były realizowane w obecności zaproszonych gości – specjalistów z branży hotelarskiej i gastronomicznej, uczestników i ich opiekunów oraz uczniów klas hotelarskich z Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu.

Zwyciężczynią konkursu została Sylwia Wójcik z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu, II i III miejsce zajęły: Aleksandra Szela oraz Nikola Gawlik – obie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze, a na IV i V miejscu znalazły się, z taką samą liczba punktów, Natalia Wrócińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim oraz Klaudia Jachym z Regionalnej Szkoły Turystycznej im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju.

Głównym sponsorem i współorganizatorem był Hotel – Restauracja „Maria” w Wałbrzychu, a wsparcia udzielili ponadto: Hotel ibis Styles Wałbrzych, Hotel Pałac w Jugowicach, Kompleks Dworzysko w Szczawnie Zdroju, Przedsiębiorstwo Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne „AQUA PARK”. Sponsorzy ufundowali nagrody w formie voucherów dla laureatów oraz drobnych upominków dla pozostałych uczestników.

Oprócz zmagań konkursowych młodzież miała zapewnione dodatkowe atrakcje. Uczestniczyła w lekcji zamkowej na Zamku Książ oraz zwiedziła ten obiekt, poznała kompleks Hotel – Restauracja „Maria”, wzięła udział w spotkaniu z trenerem partnera merytorycznego konkursu – firmy Stageman Polska – na temat animacji czasu wolnego w hotelu. Ponadto, dzięki gościnności głównego sponsora – Pani Doroty Barańskiej, uczestnicy mogli pograć w kręgle, popływać w basenie i pooddychać zdrowym powietrzem w grocie solnej.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie, dziękujemy i zapraszamy za rok.

W imieniu organizatorek: Anika Kramza

Komisja Programowa w roku 2015:

  • Pani Katarzyna Nieć – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu
  • Pani Dorota Barańska – Dyrektor Hotelu – Restauracji „Maria” w Wałbrzychu
  • Organizatorki – nauczyciele ZS Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu:

– Danuta Witrykus
– Anika Kramza
– Anna Buczniewska
– Małgorzata Mazur – Korczyńska

marszaek_patronat_poziomherb

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.