Nietoperki – zima na Borowej

W pierwszy jesienny weekend grudnia już, w zimowej aurze członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Nietoperki ruszyli na szlak. Głównym celem naszej wędrówki była nowa wieża widokowa na najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich – Borowej (853 m n.p.m.).

Ruszyliśmy spod pałacu w Jedlince, który wcześniej zwiedziliśmy. Gospodarzem i przewodnikiem po pałacu, była uczennica naszej szkoły Ewa Jędryszko z kl. IIh. Młodej pani przewodnik należą się słowa uznania i wielkie brawa za sposób pracy z grupą i przedstawienie historii pałacu – Brawo :-).

Z Jedlinki doszliśmy na Borową na szczycie, której stoi nowa wieża widokowa. Niestety trwały jeszcze prace wykończeniowe i nie dane nam było podziwiać z niej widoków na okolicę. Wieżę podziwialiśmy z dołu grzejąc się przy ognisku. Następnie zeszliśmy na przeł. Kozią skąd ruszyliśmy na ruiny zamku Nowy Dwór. Tam poznaliśmy historię zamku oraz sposób budowy fortyfikacji i obrony w średniowieczu. Z zamku doszliśmy na Podgórze gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Szkoda, że nie udało się wejść na wieżę na Borowej ale dzięki temu mamy pretekst, aby tam wrócić co niechybnie uczynimy.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.