Konkurs kuchni regionalnej

Dnia 28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu odbyła się VIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych. Celem konkursu było promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej, pogłębienie ich wiedzy na temat produktów regionalnych i promocja produktów regionalnych Dolnego Śląska. Produktami głównymi do przygotowania potraw konkursowych były :
– na przystawkę – fasola, orzech laskowy oraz olej rzepakowy tłoczony na zimno; 
– na danie główne – schab z dzika, kapusta biała kiszona, kapusta czerwona kiszona,  kiszone buraki.
Do konkursu przystąpiło jedenaście dwuosobowych zespołów z dolnośląskich szkół o profilu gastronomicznym.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Izabella Kapczyńska i Nikola Nahorecka, które w ostatecznej punktacji zajęły 4 miejsce a przygotowały potrawy: piękny jaś w pomidorach, purée z marchwi, orzechy laskowe oraz schab z dzika, purée z pietruszki i czerwona kiszona kapusta.

Jury w składzie:
– Mariola Monczak – Szef Kuchni „Pod Papugami”,
– Grzegorz Pomietło – Szef Kuchni Art Hotel,
– Rafał Borys – szef Kuchni Zamek Topacz,
– Zbigniew Koźlik – Szef Kuchni Hotel Park Plaza.
oceniało kulinarne zmagania uczestników i przyznało następujące miejsca:

  • I MIEJSCE – Hubert Rodak i Daniel Wiazowski
    (Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu)
  • II MIEJSCE – Szymon Janecki i Bartosz Gawlik
    (Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu)
  • III MIEJSCE – Weronika Nowak i Weronika Litowińska
    (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie) 
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.