Nietoperki – „Dni Lajtowe” w Karpaczu

W dniach 15-16 listopada br. członkowie SKKT „Nietoperki” wzięli udział w festiwalu górskim organizowanym przez Polski Klub Alpejski w Karpaczu. Impreza pod nazwą „Dni Lajtowe”  co roku odbywa się w hotelu Gołębiewski.

Gośćmi festiwalu, prezentującymi swoje osiągnięcia byli himalaiści i wspinacze ze światowej czołówki: Krzysztof Wielcki, Denis Urubko, Alexsander Ruchkin czy Jon Griffith.

Pokazom i prelekcjom towarzyszyła wystawa górskiej fotografii, sprzętu górskiego, czy literatury związanej z górami.

Po zakończeniu prelekcji wzięliśmy udział w koncercie zespołu bluesowego Luzz.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Karpacz i Jelenią Górę. Poznaliśmy historię rozwoju turystyki w Karkonoszach zwiedzając Muzeum Sportu i Turystyki. W Jeleniej Górze odwiedziliśmy kościół św. Krzyża jak również zwiedzaliśmy zabytkowy rynek otoczony podcieniowymi kamienicami.

Udział w Dniach Lajtowych, był super okazją do poznania sławnych ludzi i zetknięcia się z górska atmosferą przez duże „G”.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.