Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu

Na początku listopada br. odbyła się kolejna prelekcja w ramach SAP. Tym razem prelegentką była uczennica kl. IIIh – Natalia Grzeszuk. Jej wystąpienie dotyczyło tradycji zawiązanych z codziennym życiem Holendrów.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób Holendrzy celebrują narodziny dzieci i w jaki sposób obwieszczają zakończenie nauki szkolnej.

Natalia ukazała nam jak łatwy jest start w dorosłe życie młodych Holendrów i troszkę im zazdrościliśmy, że mają takie możliwości wejścia w dorosłe życie, ale z drugiej strony więzi rodzinne są słabe i szybko zanikają pomiędzy rodzicami i dziećmi co doprowadza do moralnego upadku rodziny a tym samym narodu holenderskiego.

W sumie czy mamy im czego zazdrościć? Każdy uczestnik prelekcji musi sobie sam na to pytanie odpowiedzieć. Wkrótce odbędzie sie kolejna prelekcja podróżnicza, na którą Nietoperki zapraszają.

Old Bat