Staż we Francji

STAŻ WE FRANCJI

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu rozpoczęła projekt „Razem z Rzemiosłem w Niezwykłą Podróż”. Projekt jest realizowany od 01.09.2016 – 30.06.2018 roku. W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły z klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku: kucharz w I semestrez 2018 odbyli 2 – tygodniowy staż we Francji.
Staż odbywał się we francuskich zakładach rzemieślniczych, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa zagranicznego, poznali inne rozwiązania branżowe, inne technologie, inny sposób i kulturę pracy, a także zapoznali się z zasadami zakładania działalności gospodarczej w krajach UE. Ponadto, udoskonalili swoje kompetencje językowe w zakresie języka codziennego i branżowego poprzez udział w kursie językowym przed wyjazdem (21 godzin). Otrzymali kieszonkowe w wysokości 500 euro.
Uczniowie, którzy odbyli 2-tygodniowy staż we Francji:
1. Kacper Kociuba – kierunek: kucharz
2. Daniel Majka – kierunek: kucharz