Wodny Świat Wałbrzycha – konkurs

20 marca 2015 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Wody, połączone z wręczeniem nagród w I etapie konkursu „Wodny Świat Wałbrzycha” – „Wiedza”, w którym uczennica naszej szkoły Marta Koprowska z klasy Ig zdobyła III miejscePodczas uroczystości nastąpiła również inauguracja Wałbrzyskiej Akademii Wody.

Światowy Dzień Wody to coroczne święto obchodzone 22 marca.

I etap konkursu polegał na sprawdzeniu wiedzy dzieci i młodzieży na temat wody, jej pochodzenia, znaczenia i roli w środowisku i przyrodzie.

Kolejny etap konkursu nosił nazwę „Kreatywność”. Został rozegrany w kwietniu. Podczas II etapu uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi i umiejętnością kreatywnego myślenia, ponieważ musieli zobrazować hasło „Woda wokół nas” przy wykorzystaniu dowolnych technik artystycznych. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 7 osób.

15 maja ogłoszono wyniki i okazało się, że nasz uczeń Dawid Szałkowski z klasy I eu zajął I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dawid wykonał makietę przedstawiającą świat w dwóch wersjach: z wodą i bez wody.

Natomiast III etap konkursu „Wodny Świat Wałbrzycha” – „Talent” i wielki finał odbędzie się 12 czerwca br. a uczestnicy będą gościć w Aqua-Zdroju. Organizatorem tej akcji jest Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Gratulujemy Marcie i Dawidowi oraz zachęcamy do udziału w kolejnych etapach konkursu.

Informacja: Iwona Szydłowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.