Nietoperki – OMTT-K PTTK 2016

W sobotę 9 kwietnia br. nasza szkoła była gospodarzem oddziałowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

Szesnaście drużyn ze szkół powiatu wałbrzyskiego stanęło do konkurencji, które dały potem zwycięstwo najlepszym z nich. Zgromadzonych na początku powitał prezes wałbrzyskiego oddziału PTTK – p. Jan Niewczas.

Uczestnicy rozwiązywali m. in. testy z wiedzy krajoznawcze, historii turystyki, topografii i pierwszej pomocy a następnie sprawdzali w praktyce swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i znajomości terenoznawstwa.

W końcowej rywalizacji drużyna reprezentująca naszą szkołę: Alicja Szpyrc, Sylwia Sołtysiak i Przemysław Gładuniec zajęli wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce. Alicja też zwyciężyła w kategorii na najlepiej napisany test krajoznawczy.
Drużyna ta będzie reprezentować region wałbrzyski na majowych eliminacjach wojewódzkich w Świeradowie-Zdroju. Nagrody najlepszym drużynom wręczał p. Artur Ciempa i w-ce prezydent Wałbrzycha p. Zygmunt Nowaczyk.

Dziękujemy za pomoc w organizacji eliminacji p. prof. Katarzynie Kubiak i p. prof. Mirosławowi Doboszyńskiem oraz uczniom klas: Ieh, Iu i III h.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.