Nietoperki – Jesienne wędrowanie

Na początku listopada br.pomimo niesprzyjającej aury ruszyliśmy na wędrówkę w Góry Suche w okolicach schroniska Andrzejówka.Towarzyszyliśmy grupie kursantów z tegorocznego kursu na przewodnika sudeckiego. Przyszli przewodnicy wiedli nas do ruina zamku Radosno a potem na najwyższy szczyt Gór Kamiennych – Waligórę (936 m npm). Następnie wróciliśmy spod czeskiej granicy do schr. Andrzejówka, gdzie mogliśmy się ogrzać, wysuszyć i posilić pysznymi potrawami ze schroniskowej kuchni.

Wspólne wędrowanie ze przyszłymi przewodnikami było bardzo ciekawe i pouczające. Mogliśmy sie dowiedzieć wielu ciekawostek związanych z przyrodą Gór Suchych i historią regionu. Mamy nadzieję, że na następną wycieczkę też udamy się z kandydatami na przewodników sudeckich.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.