Nietoperki – Inauguracja sezonu turystycznego i przewodnickiego

W sobotę 28 marca br. przedstawiciele Nietoperków wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu sezonu turystycznego. Impreza rozpoczynająca sezon turystyczny miała miejsce w odnowionym szybie „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z historią miasta i jego tradycjami górniczymi. Poznaliśmy jakie zwierzęta żyją w masywie Chełmca. Dzięki wystawie zobaczyliśmy jak kształtował się trud górniczy w Boguszowie i jakim wyposażeniem górniczym dysponowali pracujący pod ziemią a z wieży szybowej podziwialiśmy panoramę Gorc.

Podczas wycieczki pieszej odnaleźliśmy w terenie pozostałości kopalni srebra Morgern Stern a na górze Mniszek obserwowaliśmy ukształtowanie pęknięć tektonicznych, które tworzą niekrasowe, pionowe jaskinie.

Ciekawie spędzona sobota jest dobrą wróżbą na początek sezony turystycznego zwłaszcza, że śnieg już stopniał i pora ruszyć na szlak.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.