Kulinarne inspiracje podczas warsztatów „Bankiet Karkonoski”

W dniach 16.04-18.04.2018 r. uczniowie Nikola Nahorecka z klasy 3u i Paweł Barecki z klasy 2u uczestniczyli w X edycji Warsztatów Kulinarnych zorganizowanych przez Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Podczas trzech dni, pod czujnym okiem szefa kuchni Pałacu Staniszów Pana Piotra Motały, przygotowywali rozmaite zakąski oraz zupy. Ostatniego dnia odbyła się gala – Bankiet Karkonoski, na której uczestnicy zaprezentowali swoje wyjątkowe potrawy. Warsztaty były dla uczestników doskonałą okazją do zdobycia nowych doswiadczeń – wszyscy otrzymali certyfikaty.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Informacja: K. Kubiak

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Bankiet Karkonoski 2018″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.