XVII edycja Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna Dusza” 2018

XVII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego za nami!

romantyczna_dusza

Regulamin Konkursu

Honorowe Patronaty

23. 03. 2018 roku w siedzibie naszej szkoły odbyła się XVII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna dusza”.
Obecna edycja objęta została przez następujące honorowe patronaty:

• Pana Romana Kowalczyka- Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu,
• Pana Romana Szełemeja- Prezydenta Miasta Wałbrzycha,
• Fundację Museion,
• Bibliotekę pod Atlantami.

W konkursie wzięło udział 18 uczestników: uczniów klas siódmych szkół podstawowych, uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas finału uczniowie wygłosili po dwa teksty literackie (prozatorskie, poetyckie) znanych pisarzy. Nie zabrakło również utworów własnego autorstwa oraz tekstów literackich rodzimych twórców. Konkurs przebiegał w II etapach. W I części konkursu zaprezentowali się uczniowie klas siódmych szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, zaś w II części uczniowe klas ponadgimnazjalnych.

Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie:

• P. Barbara Ziółkowska- aktorka, popularyzatorka i animatorka kultury Wałbrzycha,
• P. Elżbieta Kwiatkowska- Wyrwisz- wieloletni pracownik Biblioteki pod Atlantami, kierownik Pracowni Regionalnej, prezes fundacji Museion,
• P.Krystyna Pac- Marcinkowska- polonistka, konsultantka Dolnośląskiego Oddziału Nauczycieli.

Jury oceniało recytatorów wg wcześniej ustalonych kryteriów, takich jak: dobór tekstu, interpretacja utworu, ekspresja, ogólny wyraz artystyczny.
Przed ogłoszeniem wyników przewodnicząca jury p. Barbara Ziółkowska udzieliła wszystkim adeptom sztuki recytatorskiej profesjonalnego komentarza i podsumowania, które stanowią cenną wskazówkę do dalszej pracy nad rozwojem talentu recytatorskiego i poetyckiego. Następnie ogłosiła werdykt, który przedstawia się następująco.

Kategoria szkół podstawowych i gimnazjalnych:
• I miejsce- Paulina Bednarska PSP 37,
• II miejsce- Alicja Ławniczak- PG nr 12 oraz Dominika Malicka- PG 12,
• III miejsce- nie przyznano
• Wyróżnienie- Mateusz Wasilewicz- PSP nr 28 (wyróżnienie przyznane zostało także przez fundację Museion).
• Nagrodę Publiczności otrzymała Alicja Ławniczak z PG nr 12.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
• I miejsce- Klaudia Zając- ZS nr 3 (III LO w Wałbrzychu),
• II miejsce- Lidia Buczel- ZS nr 1 ( I LO w Wałbrzychu),
• III miejsce- Patryk Czyż- Społeczne Liceum Ogólnokształcące).
• Wyróżnienie przyznane przez Fundację Museion otrzymała Magdalena Kosmalska z ZS nr 7 Natomiast kolejne wyróżnienie z rąk Pani kurator Renaty Hodyl otrzymała Weronika Nyga z ZS nr 7.
• Nagrodę Publiczności otrzymał Patryk Czyż ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Jak co roku organizatorzy konkursu zadbali o nagrody i dyplomy dla laureatów oraz upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników. Nagrody zostały zakupione, dzięki osobistym staraniom i zaangażowaniu osób, dbających o prestiż tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych hojnych sponsorów.

Podziękowania w formie dyplomów otrzymały również Panie z jury oraz opiekunowie, którzy przygotowali młodzież do zmagań konkursowych.
Podczas przerw uczestnicy konkursu wraz z przybyłymi z nimi opiekunami zaproszeni zostali na poczęstunek, który został przygotowany przez uczniów klas o profilu gastronomicznym Obecni w szkole goście mieli również możliwość obejrzeć wystawę poświęconą 60- leciu Szkoły.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Informacja: Beata Myjak