Wycieczka do portu lotniczego

W dniu 11.10.2016 uczniowie klasy Ie – technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do portu lotniczego we Wrocławiu.
Pod opieką pracownika służb celnych uczniowie mieli możliwość zwiedzić terminal pasażerski- miejsca ogólnie dostępne jak i strefę airside przeznaczoną tylko dla podróżnych po odprawie, zapoznali się z procedurami i zasadami obsługi pasażerów, po przejściu kontroli bezpieczeństwa mogli przebywać w strefie dostępnej tylko dla pracowników lotniska. Tu obserwowali co się dzieje z bagażami nadanymi przez podróżnych i w jaki sposób się je kontroluje.
Uczniowie zapoznali się z odpowiedzialną pracą wszystkich służb bezpieczeństwa na lotnisku. Duże wrażenie zrobił pokaz oficerów pirotechników oraz sprzęt używany w akcjach ratowniczych.
Atrakcją okazał się też przejazd autokarem wzdłuż linii pasa startowego, równolegle do będącego na rozbiegu startującego samolotu linii RYANAIR, zastanawialiśmy się kto będzie pierwszy… no cóż, samolot uniósł się w powietrze 🙂

Informacja: Anna Buczniewska

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.