Wilczym Tropem ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych 2018

Marzec rozpoczyna się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych i jak co roku ma miejsce w Wałbrzychu bieg na dystansie 1963m, który upamiętnia rok śmierci ostatniego z tzw żołnierzy wyklętych/niezłomnych Józefa Franczaka ps. Lalek.

W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć udział w biegu by uczcić tych, którzy byli do końca wierni Bogu, Honorowi i Ojczyźnie i ginęli w walce z zdrajcami, którzy wysłani z Moskwy na rozkaz Stalina wprowadzali w naszym kraju zbrodniczy system komunistyczny.

Bieg na dystansie 1963 m miał miejsce w parku J. III Sobieskiego. W dość trudnym pagórkowatym terenie uczniowie pokonali wyznaczoną trasę. Biegło nam się tak dobrze, że stwierdziliśmy, że w następnym roku wystartujemy w dłuższym dystansie – 6 km.

Po biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę okolicznościową oraz regenerujący posiłek, który był serwowany…. a jakże przez uczniów naszej szkoły – ZS Nr7 jest naprawdę szkołą widoczną w społecznym krajobrazie naszego miasta.

Do zobaczenia za rok na trasie kolejnego biegu. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

RS

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Wilczym Tropem ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych 2018″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.