V edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Przepis Kulinarny

Monika Kucharska finalistką Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Przepis Kulinarny!

Monika Kucharska z klasy 3 u zajęła czwarte miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Koledzy z klasy Moniki Anna Zarzycka i Maciej Nieć wzięli udział w I etapie konkursu.

Przygotowana przez Monikę jagnięcina po staropolsku na purée z selera, w sosie śliwkowym spotkała się z bardzo dobrą oceną jury. Do sporządzenia tego wyjątkowego dania finalistka wykorzystała polskie produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność :

  • jagnięcinę podhalańską
  • śliwkę szydłowską
  • jabłka grójeckie
  • oscypka
  • olej rydzowy
  • miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich
  • miód drahimski lipowy.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!

Informacja: K. Kubiak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.