Uczniowie poznają „Duszę przypraw”

30 uczniów z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych pn. „Dusza przypraw”, zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Uczniowie na co dzień uczą się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, ale tym razem w dniu 13 lutego zajęcia praktyczne odbywali w uniwersyteckich laboratoriach Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, gdzie w przyszłości mogą podjąć studia. Przygotowane potrawy w głównej mierze zachwycały bogactwem zastosowanych przypraw, które uczniowie mogli odkryć na nowo.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu unijnego „Czas na Zawodowców”, który w Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu trwa od 2018 roku. W ramach niego szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt gastronomiczny, multimedialny i komputerowy na kwotę blisko 600 tysięcy zł. W okresie wakacyjnym uczniowie odbędą 4 – tygodniowe staże zawodowe, za które otrzymają stypendium w wysokości 1.750 zł.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.