Szkolna Akademia Przygody – Włochy i Białoruś

W lutym prelekcje w ramach szkolnej Akademii Przygody zmonopolizowali uczniowie kl. Iu – Alicja Janik i Andrzej Haretski.

Prelegenci zabrali nas w całkiem inne strony naszego kontynentu. Alicja ukazała nam piękno perły europejskiej architektury, czyli Wenecję a Andrzej zabrał nas w swoje rodzinne strony, czyli na Białoruś do miasta Morzyc.

Wenecja to miasto zakochanych, położone na lagunie morskiej. Miasto po którym pływa się gondolami z pięknymi zabytkami i tajemniczymi uliczkami, w których kryją sie handlarze podrabianej odzieży lub torebek tzw. „wiodących marek” – ot takie są blaski i cienie miejsc popularnych turystycznie.

Za to Andrzej ukazał nam świat trochę już przemijający, czyli małe miasteczko na Białorusi, gdzie wciąż na głównym rynku stoi pomnik Lenina a dawnym śladem polskości jest zamieniony na cerkiew barokowy klasztor bernardynów a także dawne grodzisko z zrekonstruowanym zamkiem.

Jak widać zawsze można znaleźć dwa róże światy dla turysty, które pomimo swoich wad są pełne uroku i ciekawymi miejscami do zwidzenia.

Zapraszamy na kolejne prelekcje podróżnicze w marcu.

RS

[ngg_images source=”tags” container_ids=”SAP Wlochy-Bialorus” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/www/kn245656-1/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.