Szkolna Akademia Przygody – Włochy i Białoruś

W lutym prelekcje w ramach szkolnej Akademii Przygody zmonopolizowali uczniowie kl. Iu – Alicja Janik i Andrzej Haretski.

Prelegenci zabrali nas w całkiem inne strony naszego kontynentu. Alicja ukazała nam piękno perły europejskiej architektury, czyli Wenecję a Andrzej zabrał nas w swoje rodzinne strony, czyli na Białoruś do miasta Morzyc.

Wenecja to miasto zakochanych, położone na lagunie morskiej. Miasto po którym pływa się gondolami z pięknymi zabytkami i tajemniczymi uliczkami, w których kryją sie handlarze podrabianej odzieży lub torebek tzw. „wiodących marek” – ot takie są blaski i cienie miejsc popularnych turystycznie.

Za to Andrzej ukazał nam świat trochę już przemijający, czyli małe miasteczko na Białorusi, gdzie wciąż na głównym rynku stoi pomnik Lenina a dawnym śladem polskości jest zamieniony na cerkiew barokowy klasztor bernardynów a także dawne grodzisko z zrekonstruowanym zamkiem.

Jak widać zawsze można znaleźć dwa róże światy dla turysty, które pomimo swoich wad są pełne uroku i ciekawymi miejscami do zwidzenia.

Zapraszamy na kolejne prelekcje podróżnicze w marcu.

RS

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.