Szkolna Akademia Przygody – Włochy

W czerwcu miała miejsce ostatnia prelekcja w ramach Szkolnej Akademii Przygody, która w tym roku zamyka siedmioletni cykl naszych podróżniczych spotkań.

Ostatnia prelekcja została poprowadzona przez uczennicę kl. 2e Natalię Kazanowską. Natalia odwiedziła jeden z najpiękniejszych krajów Europy – Włochy. Jej trasa wędrówki wiodła od Wenecji przez Rzym i Watykan do Monte Cassino.

Przedstawiła zebranym uczniom zabytki Wenecji wraz z placem św. Marka. Przybliżyła bolączki z jakimi potykają się mieszkańcy tego miasta, które związane są z okresowym zalewaniem miasta przez wody Morza Adriatyckiego.

W Rzymie zwiedziła najważniejsze zabytki Wiecznego Miasta z Panteonem i Coloseum oraz Forum Romanum. Nie można być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Natalia zwiedziła w Watykanie bazylikę św. Piotra i była na powszechnej audiencji u papieża Franciszka.

Swoją podróż uczennica zakończyła w miejscu ważnym dla każdego Polaka, czyli na cmentarzu polskich żołnierzy pod Monte Cassino. Miejsce to upamiętnia naszych rodaków, którzy w ciężkich walkach w wzgórze klasztorne w 1944 r. utorowali aliantom drogę na Rzym.

Była to ostatnia prelekcja w tym roku szkolnym. Na następne zapraszamy po wakacjach. Wszystkim prelegentom VII edycji Szkolnej Akademii Przygody dziękujemy.

R. Strzeszewski

PDF.jpgSAP – Włochy

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.