Szkolna Akademia Przygody – Malediwy

Kolejna lutowa prelekcja była jeszcze bardziej egzotyczna niż Teneryfa. Uczennica kl. IIe – Noela Kuszej wylądowała na, można rzec końcu świata a mianowicie na niewielkim archipelagu na Oceanie Indyjskim na Malediwach. Najbliżej z Malediwy jest do Indii.

Jeżeli szukamy raju to Malediwy. Piaszczyste plaże, lazurowe wody, palmy i bungalowy sprawiają, że człowiek może tam odpocząć. Noela przedstawiła zebranym uczniom charakterystykę wysp, które w skutek efektu cieplarnianego mogą zniknąć pod wodą. Mimo ze jest to kraj muzułmański to istnieją enklawy dla turystów z Europy, w których można się czuć swobodnie, ale jak przyznała uczennica nawet na ulicy spotykała się z sympatią młodych ludzi a poza tym w Rzymie trzeba zachowywać się jak Rzymianie.
Dzięki tej prelekcji poznaliśmy odległy kraj, który ma swój urok i jest ciekawym miejscem dla docierających tam turystów.

RS

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.