🌄 Szkolna Akademia Przygody – Korea

W tym miesiącu mogliśmy zagościć w Korei. Osobą, która ukazała nam ten kraj była Alicja Reyer z kl. 3e.

Alicja pokazała zebranym uczniom Koreę w okresie jesiennym, kiedy u nich również obchodzi się święto zmarłych tylko w obrządku buddyjskim. Prelekcja też miała charakter kulinarny kiedy to okazało się, że ulubione menu Koreańczyków to zupa z krabów, ryżowe burgery i lody z czerwonej fasoli.

Koreańczycy też mają specyficzne podejście do Japończyków, które wynika z zaszłości historycznych z okresu II wojny światowej kiedy to byli przez nich okupowani i na terenie Korei dokonywali zbrodni wojennych.

Jak więc widać Korea to nie tylko kraj wschodnich obyczajów ale też kraj o ciekawej kuch i skomplikowanej historii.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.