Szkolna Akademia Przygody – Irlandia

Grudniowa prelegentka Natalia Moczadłowska z kl. 3u zabrała nas na zieloną wyspę Europy, czyli Irlandię. Dzięki jej wakacyjnym wspomnieniom poznaliśmy kraj, który stał się drugą ojczyzna dla wielu naszych rodaków.

Dla Natalii Irlandia to kraj wielu średniowiecznych zabytków, ciekawych miejsc przyrodniczych i wysokich morskich klifów. Miasta irlandzkie w swej nowoczesnej formie stanowią mieszankę wielu kultur a język irlandzki jest jednych z najstarszych języków w Europie.

Historia Irlandii jest podobna do historii Polski, ponieważ Irlandczycy tak jak Polacy walczyli o swoją niepodległość z Brytyjczykami, którzy krwawo tłumili wszelkie przejawy irlandzkiej niezależności.

No cóż po prelekcji Natalii możemy zaśpiewać, że „kocham Cię jak Irlandię”… za zielone wzgórza i szum oceanu.

Zapraszamy na kolejne prelekcje.
RS

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.