Szkolna Akademia Przygody – Egipt

W okresie ferii uczennica kl. 1ep Julia Targosińska wybrała się w podróż nader egzotyczną, bo ruszyła do Egiptu. Dzięki temu wyjazdowi mogła się zetknąć z cywilizacją o ponad pięcio-tysiącletniej historii. Piramidy i sfinks to smaczki pobytu w Egipcie.

Julia zawiodła swoja opowieścią uczniów do Luksoru i Doliny Królów słynącą z pochówków władców Egiptu takich jak Tutenchamona i Amenhotepa Miejsca znanego z pracy polskich archeologów, którzy wciąż dokonują różnych odkryć w tym rejonie. Dla Juli Egipt to kraj wielu kontrastów biedy i bogactwa, ale to tez kraj gdzie gościnność wobec obcokrajowca jest wciąż żywa.

Zapraszamy na kolejne prelekcje.

Old Bat

SAP-Egipt-2020 (prezentacja)

SAP-egipt_2020-1 SAP-egipt_2020-2

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.