Szkolna Akademia Przygody – Anglia

Na kolejną wyprawę w ramach SAP zabrała nas w nowym roku uczennica kl. 3e Oliwia Charyk. Tym razem naszą destynacja była Anglia a właściwie duży morski port w Kornwalii – Plymouth.

Oliwia ukazała najciekawsze zabytki miasta, także miejsca związane z polskimi marynarzami walczącymi z Niemcami podczas II wojny światowej. A że nie samą wojną człowiek żyje to znalazły się miejsca związane z najważniejszym zespołem muzycznym świata czyli The Beatles. Prelegentka zwiedziła także największą na świecie szklarnię, w której uprawiane są rośliny z różnych stron świata – Eden Project oraz najpopularniejszy ogród botaniczny w Anglii – The lost garden Heligan, w którym znajduje się jedyna na Wyspach Brytyjskich plantacja ananasów pod odkrytym niebem.

Na koniec dowiedzieliśmy się jak bawią się Anglicy w okresie sylwestra przebierając się za różne śmieszne postacie. Prelekcja była bardzo ciekawa i przybliżyła zebranym uczniom kraj, w którym mieszka mnóstwo naszych rodaków. Zapraszamy na kolejne prelekcje w ramach Szkolnej Akademii Przygody.

RS

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.