Szachy w ZS Nr 7 w Wałbrzychu

W środę 11 kwietna 2018r. w Zespole Szkól Nr 7 w Wałbrzychu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego. Celem imprezy była popularyzacja królewskiej gry oraz podnoszenie umiejętności szachowych wśród młodzieży. Podczas zawodów panowała sportowa rywalizacja i przyjazna atmosfera, połączona z degustacją wypieków, które zostały wykonane przez uczniów ZS Nr 7.

W turnieju wystartowało 28 reprezentantów ze szkół średnich: ZS Politechnicznych -Energetyk, ZS Nr 5, Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I stopnia oraz ZS Nr 7.

Wyniki w kategorii chłopców:
1. Konrad Ignaszak z ZS Nr 5,
2. Paweł Barecki z ZS Nr 7,
3. Sebastian Pachelski z ZS Politechnicznych.

Kategorię dziewcząt zdominowały zawodniczki z ZS Nr 7:
1. Roksana Surmiak,
2. Jagoda Grzesik,
3. Katarzyna Kowalska.

Zawody zostały zorganizowane przez panią Celinę Klebańską, przy współpracy pana Pawła Kowalczyka, znanego wałbrzyskiego szachisty.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom biorącym udział w turnieju oraz sponsorom, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w kolejnej edycji zawodów.