Święto Pieroga i… kolejne nagrody

NOWY ROK SZKOLNY – KOLEJNE NAGRODY

swieto_pieroga_2016-1W sobotę 3 września 2016 r. w Czarnym Borze, przy pięknej pogodzie, odbyło się XIII Dolnośląskie Święto Pieroga i Dożynki Gminne. Oczywiście nie zabrakło tam NAS i SUPER SMACZNYCH PIEROGÓW.

Przystąpiliśmy do rywalizacji w konkursie na najsmaczniejsze pierogi, do którego zgłosiło się łącznie aż 32 uczestników. Przewodniczącym komisji konkursowej był pan Wojciech Harapkiewicz, jeden z najlepszych kucharzy w Polsce, szef kuchni w Restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko. Gdy komisja rozpoczęła degustację potraw, nasz pierogowy kramik przeżywał istne oblężenie smakoszy. Jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu największą nagrodą były ich słowa uznania. Usłyszeliśmy wiele pochwał i zachwytów naszymi wyrobami. Częstowaliśmy pierogami na słodko ze śliwką i jabłkiem, tradycyjnymi ruskimi i robiącymi furorę nowościami- marchewkowymi i poleskimi.

Za zgłoszone do konkursu pierogi drożdżowe z farszem mięsnym zdobyliśmy trzecie miejsce w kategorii Instytucje i Organizacje, ustępując pola reprezentantom gminy.

Już myślimy o tym, czym zaskoczyć w przyszłym roku…
Pomagają nam niestrudzone opiekunki Koła Gastronomicznego – Panie Grażyna Czernik i Zdzisława Walkowska. Dziękujemy!

Informacja: Elżbieta Siniawska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.