Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017

W ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”, który się odbył w naszej szkole w dniach 13-17.11.2017 przeprowadzone zostały zajęcia grupowe dla uczniów z klasy hotelarskiej z wykorzystaniem symulacyjnej gry ekonomicznej „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

W szkole powstało stoisko informacyjne, na którym znajdowały się materiały dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej dzięki dotacjom i pożyczkom ze środków unijnych.. Informacji udzielał Pan Przemysław Grzybowski przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Informacja: S. Szarek