Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW 2015/2016:

  1. VIII Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Zgotuj Sobie Sukces” Warszawa – półfinał Łukasz Dzikowski i Anna Zarzycka

  2. Dolnośląski Konkurs Potraw Regionalnych Wrocław – II miejsce Szymon Jakubasz i Klaudia Nowak

  3. Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” Pułtusk – finaliści Anna Zarzycka i Maciej Nieć

  4. V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. – IV miejsce Monika Kucharska

  5. Marta Krzysiek z kl. 3 g i Szymon Jakubasz z 2 g zajęli III miejsce w VIII edycji Konkursu Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznego i uzyskali tytuł „Profesjonalisty i Mistrza w Branży Turystycznej” w kategorii Gastronomia. Organizatorem Konkursu jest Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju.

  6. Konkurs „Romantyczna Dusza” wyróżnienie Weronika Nyga

  7. Oddziałowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK – I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

  8. Pomysł na biznes” – konkurs DAAR w Szczawnie – Zdroju – II miejsce Mariusz Kółkowski

  9. Ogólnopolski Konkurs z ZUS – I miejsce etap wałbrzyski

  10. Konkurs w ramach 70-lecia wałbrzyskiego sportu – III miejsce

  11. III miejsce w Licealiadzie wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych 2015/2016

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW 2014/2015:

  1. VII Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Zgotuj Sobie Sukces” Warszawa – półfinał Łukasz Dzikowski i Anna Król

  2. Dolnośląski Konkurs Potraw Regionalnych Wrocław – II miejsce Anna Zarzycka i Maciej Nieć

  3. XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej” – finał Łukasz Dzikowski

  4. Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu” – III miejsce Marcin Prugar, Patryk Bolek, Karol Prugar

  5. Jesienne inspiracje” Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny Kraków – I miejsce Marcin Prugar i Patryk Bolek

  6. Festiwal Zup Jedlina Zdrój – III miejsce Daniel Staranowicz, Maciej Nieć

  7. Zdobycie przez szkołę tytułu „Przedsiębiorcza Szkoła” przyznawanego przez Ministerstwo Edukacji.

  8. Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie 2014 – III miejsce Nikoletta Cieślak

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW 2013/2014:

  1. Konkurs Piosenki Turystycznej – I miejsce SKKT PTTK „Nietoperki”

  2. Konkurs profilaktyczny „Żyję mądrze – nie piję, nie ćpam, nie palę” Wałbrzych – I miejsce

  3.  Festiwal Pieroga w Czarnym Borze – II miejsce

  4. Oddziałowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczo – Turystycznego PTTK – I miejsce Anna Fąka (najlepszy test turystyczno-krajoznawczy) oraz I miejsce drużynowo (Anna Fąka, Dorota Skrzypiec, Dominika Przepiórzyńska) i III (Nikola Wójcik, Sandra Gunia, Daria Winnicka)

  5. Ogólnopolski Konkurs Roberta Sowy „Kulinarny talent 2014” Warszawa – finalista Łukasz Dzikowski

  1. VI Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Zgotuj Sobie Sukces” Warszawa – finał Anna Król i Damian Kamiński

  2. Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu” – III miejsce Damian Kamiński, Patryk Bolek, Damian Pisarczyk

  3. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – etap okręgowy Dominika Sagan

  4. X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej” – półfinalista Łukasz Dzikowski

  5. Dolnośląski Konkurs Potraw Regionalnych Wrocław – II miejsce Łukasz Dzikowski i Natalia Chudzik

  6. Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – region wałbrzyski II miejsce Katarzyna Piątek, Patryk Bolek, Marcin Prugar

  7. Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie technik ekonomista – region wałbrzyski III miejsce Milena Śmiałowska,

  8. Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” Pułtusk – finaliści Anna Król i Damian Kamiński

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I SZKOŁY 2012/2013:

  1. Festiwal Pieroga Witków – II miejsce Dagmara Najbuk

  2. Oddziałowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczo – Turystycznego PTTK – I miejsce Dominika Szlufcik (najlepszy test turystyczno-krajoznawczy) oraz I miejsce drużynowo (Anna Fąka, Dorota Skrzypiec, Dominika Szlufcik)

  3. Ogólnopolski Konkurs Roberta Sowy „Kulinarny talent 2013” Warszawa – finalista Damian Kamiński

  4. V Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Zgotuj Sobie Sukces” Warszawa – półfinał Angelika Maciarz i Katarzyna Kmiecik

  5. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – etap okręgowy Dominika Sagan, Angelika Maciarz

  6. Dolnośląski Konkurs Potraw Regionalnych Wrocław – II miejsce Anna Król, Marcin Dopierała

  7. Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” Pułtusk – finaliści Anna Król i Damian Kamiński

  8. Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy Karkonoszy” Karpacz – II miejsce Anna Król i Damian Kamiński

  9. Finał w dolnośląskiej Gali Talentów 2013

  10. Zdobycie I miejsca na najlepsze Koło Turystyczno – Krajoznawcze wśród wałbrzyskich szkół średnich

  11. Konkurs profilaktyczny „Żyję mądrze – nie piję, nie ćpam, nie palę” Wałbrzych – I miejsce

  12. Honorowy Dyplom Zarządu Głównego PTTK za współpracę ze środowiskiem turystycznym w Wałbrzychu i wałbrzyskim odziałem PTTK

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I SZKOŁY 2011/2012:

  1. Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie – I miejsce Magdalena Roszkiewicz

  2. Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie – I miejsce drużynowo Magdalena Roszkiewicz i Wioletta Hądzlik

  3. Konkurs Hotelarski w Polanicy Zdrój – II miejsce Wioletta Hądzlik i Magdalena Roszkiewicz

  4. Konkurs Turystyczny w Polanicy Zdrój – II miejsce Małgorzata Drapich i Dominika Szlufcik

  5. Oddziałowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczo – Turystycznego PTTK – I miejsce Anna Fąka (najlepszy test turystyczno-krajoznawczy) II i III miejsce drużynowo (Anna Fąka, Małgorzata Drapich, Dorota Skrzypiec, Karolina Piotrowska)

  6. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap dolnośląski Milena Śmiałowska

  7. Olimpiada Przedsiębiorczości – etap dolnośląski Karolina Musielak

  8. Ziemia Wałbrzyska w nowej perspektywie finansowania UE” Urząd Marszałkowski – I miejsce Joanna Bryksa, Weronika Karbowska, Dawid Okarma

  9. Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu” Warszawa – II miejsce Bartosz Peter, Marcin Maciejewski, Jakub Sajdłowski

  10. IV Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Zgotuj Sobie Sukces” Warszawa – IV miejsce Bartosz Peter i Marcin Maciejewski

  11. IV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej – etap okręgowy Wioletta Hądzlik

  12. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – etap okręgowy Bartosz Peter, Angelika Maciarz

  13. VIII Ogólnopolski Konkurs „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej” Poznań – półfinał Marcin Maciejewski

  14. Ogólnopolski Nowoczesny Konkurs Kulinarny „Tradycyjne Produkty – Nowoczesna Kuchnia Polska” 5 miejce Damian Kamiński i Wojciech Deptuła

  15. Certyfikat Jakości – Szkoła Przedsiębiorczości

  16. Zdobycie I miejsca na najlepsze Koło Turystyczno – Krajoznawcze wśród wałbrzyskich szkół średnich