Staż uczniów ZSZ w Niemczech

STAŻE DLA UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ w 2017 r.

staz_niemcy2Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu rozpoczęła projekt „Razem z Rzemiosłem w Niezwykłą Podróż”. Projekt jest realizowany od 01.09.2016 – 30.06.2018 roku. W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły z klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku: kucharz w maju 2017 odbyli 2 – tygodniowy staż w Niemczech.

Staż odbywał się w niemieckim zakładzie rzemieślniczym, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa zagranicznego, poznali inne rozwiązania branżowe, inne technologie, inny sposób i kulturę pracy, a także zapoznali się z zasadami zakładania działalności gospodarczej w innych krajach UE. Ponadto, udoskonalili swoje kompetencje językowe w zakresie języka codziennego i branżowego poprzez udział w kursie językowym przed wyjazdem (21 godzin) oraz otrzymali kieszonkowe w wysokości 400 euro.

Uczniowie, którzy odbyli 2-tygodniowy staż w Niemczech:
1. Weronika Żuchowska- kierunek: kucharz
2. Dominik Ciepielewski- kierunek: kucharz

Informacja: S. Szarek

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.