Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata – klasa Ih

W tym miesiącu miała, w naszej szkole ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata, w którą włączyła się również klasa Ih pod opieką i kierownictwem wychowawcy klasy p. Strzeszewskiego.

Pierwsza klasa miała do uprzątnięcia teren wokół stawu, który znajduje się w okolicy dawnego basenu na Rusinowie. Uczniowie nie tylko wysprzątali teren wokół stawu, ale również usłyszeli z ust wychowawcy czego pozostałością jest jest ów staw – dawne, romantyczne założenie parkowe pałacu należącego do sławnego przedwojennego rodu fabrykantów porcelany Tielschów.

Młodzież była zaskoczona i zasmucona tak wielką ilością śmieci pozostawionych przez mieszkańców dzielnicy, w której mieści się nasza szkoła. Śmieci było tyle, że musieli ładować je do dodatkowych worków.

Cała akcja stała się okazją do poznania okolicy naszej szkoły i spełnienia dobrego uczynku jakim jest dbanie o czystość naszego naturalnego środowiska.

R. Strzeszewski

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Sprzątanie Świata 2017″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″] 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.