Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata – klasa Ih

W tym miesiącu miała, w naszej szkole ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata, w którą włączyła się również klasa Ih pod opieką i kierownictwem wychowawcy klasy p. Strzeszewskiego.

Pierwsza klasa miała do uprzątnięcia teren wokół stawu, który znajduje się w okolicy dawnego basenu na Rusinowie. Uczniowie nie tylko wysprzątali teren wokół stawu, ale również usłyszeli z ust wychowawcy czego pozostałością jest jest ów staw – dawne, romantyczne założenie parkowe pałacu należącego do sławnego przedwojennego rodu fabrykantów porcelany Tielschów.

Młodzież była zaskoczona i zasmucona tak wielką ilością śmieci pozostawionych przez mieszkańców dzielnicy, w której mieści się nasza szkoła. Śmieci było tyle, że musieli ładować je do dodatkowych worków.

Cała akcja stała się okazją do poznania okolicy naszej szkoły i spełnienia dobrego uczynku jakim jest dbanie o czystość naszego naturalnego środowiska.

R. Strzeszewski