Sous vide w sporządzaniu potraw

Podczas ferii zimowych 2. lutego 2016 r. odbyły się warsztaty „Sous vide w sporządzaniu potraw”.

Sekrety „gotowania w próżni”, będącej elementem kuchni molekularnej, przybliżył chętnym uczniom i nauczycielom p. Rajmund Królik. Prowadzący przedstawił uczestnikom dwa przyrządy: cyrkulator temperatury oraz urządzenie wytwarzające próżnię. Wszyscy mieli okazję zapoznać się tą, dogłębnie przebadaną w latach 70-tych XX wieku metodą, przygotowując łososia oraz polędwicę wieprzową. Każdy przygotował także produkty główne metodą tradycyjną – w piecu konwekcyjnym oraz zaaranżował ich podanie na talerzu. Na koniec uczestnicy spróbowali sporządzonych potraw i jednomyślnie stwierdzili, iż przygotowane metodą sous vide są o tysiac razy lepsze w smaku!

Informacje: K. Kubiak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.