XV edycja MKR ,,Romantyczna dusza”

Z „Romantyczną duszą” chodzą po świecie … od piętnastu lat.

28 uczniów wzięło udział w XV Jubileuszowej Edycji Konkursu Recytatorskiego „Romantyczna dusza”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr 7 im. KEN w Wałbrzychu a w tym jubileuszowym roku przy pomocy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Biblioteki pod Atlantami.

Recytatorzy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Barbara Ziółkowska , Elżbieta Kwiatkowska – Wyrwisz i Krystyna Pac- Marcinkowska. Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane ,min. przez Urząd Miejski w Wałbrzychu, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i współpracujące ze szkołą wydawnictwa literackie Znak, Drzewo Babel, Media Rodzina i Wydawnictwo Adam Marszałek.

Laureaci kategorii szkół gimnazjalnych:

  • I miejsce Damian Bylicki
  • II miejsce Daria Tomalkiewicz
  • III miejsce Patryk Czyż
  • Wyróżnienie Nikola Mucha
  • Nagroda Publiczności Jakub Kęcik

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzeni zostali:

  • I miejsce Angelika Chochol
  • II miejsce Michał Siniawski
  • III miejsce Mateusz Bednarz
  • Wyróżnienie Weronika Nyga
  • Nagroda Publiczności Mateusz Bednarz

Wyróżnieniami specjalnymi przyznanymi przez Fundację Museion nagrodzono: Natalię Wróblewską za odwagę w prezentowaniu własnej twórczości oraz Izabelę Woźniak za propagowanie twórców dolnośląskich.

Imprezę uświetnił poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu.

Informacja: Elżbieta Siniawska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.