Razem z Rzemiosłem w niezwykłą podróż

W dniu 24 październik 2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej z Wrocławia. Celem spotkania było przekazanie informacji na temat projektu „Razem z Rzemiosłem w niezwykłą podróż”, który
skierowany jest do uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku: kucharz i cukiernik. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość nabycia przez uczestników nowych doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy oraz wzrost umiejętności w zakresie posługiwania się językiem niemieckim/francuskim/angielskim, szczególnie branżowym.

Realizacja projektu zwiększa szanse uczestników na zatrudnienie lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na lokalnym i europejskim rynku pracy. W ramach projektu uczeń ma możliwość wyjazdu na 2-tygodniowy staż do Niemiec lub Francji i odbyć go u pracodawcy w branży zgodnej ze swoim kierunkiem kształcenia. Wszystkie koszty pobytu pokryte są w ramach projektu, uczestnik otrzymuje dodatkowo kieszonkowe w wysokości od 300 do 500 euro.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.