Projekt „Razem z Rzemiosłem w Niezwykłą Podróż”

projekt-niemcy-razem.z.rzemioslem.w.podroz

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu rozpoczęła projekt „Razem z Rzemiosłem w Niezwykłą Podróż”. Projekt jest realizowany od 01.09.2016 – 30.06.2018 roku. W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły już trzeci raz z klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku: kucharz w I semestrez 2018 odbyli 2 – tygodniowy staż w Niemczech .
Staż odbywał się w niemieckich zakładach rzemieślniczych, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa zagranicznego, poznali inne rozwiązania branżowe, inne technologie, inny sposób i kulturę pracy, a także zapoznali się z zasadami zakładania działalności gospodarczej w krajach UE. Ponadto, udoskonalili swoje kompetencje językowe w zakresie języka codziennego i branżowego poprzez udział w kursie językowym przed wyjazdem (21 godzin). Otrzymali kieszonkowe w wysokości 500 euro.

Informacja: Sylwia Szarek

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.