Projekt edukacyjny „Kreatywne Warsztaty Lodowe z Schöller Ice Cream”

Od lutego 2018 r. 15 uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Kreatywne Warsztaty Lodowe z Schöller Ice Cream”. Organizatorem warsztatów jest producent lodów Nestle Schöller przy pomocy Klubu Szefów Kuchni oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

Celem warsztatów jest:

  • rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów,
  • wspieranie uczniów w ich rozwoju osobistym,
  • zwiększenie atrakcyjności i jakości kształcenia w szkole,
  • poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu komponowania deserów na bazie lodów ,,Schöller Ice Cream ”,
  • wypracowanie autorskich receptur na kreatywny deser lodowy z wykorzystaniem lodów ,,Schöller Ice Cream’’.

Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji 35 l lodów: kasztanowe, czekoladowe, waniliowe, prażony migdał, pistacjowe z białą czekoladą, truskawkowe, sorbet granatowy i lody waniliowe z sosem pomarańczowym. Warsztaty rozpoczęli od degustacji i oceny ich wyglądu, smaku oraz konsystencji. Zapoznali się z literaturą dotyczącą deserów lodowych oraz zasadami foodpairing, które pozwoliły stworzyć wyśmienite kreacje. Komponując desery lodowe uczniowie wykorzystują dodatki w postaci owoców, śmiatanki, czekolad, orzechów, bakalii, polew, „ziemi i gąbki jadalnej” o rozmaitych smakach, samodzielnie upieczonych ciastek, własnoręcznie przygotowanych dekoracji z karmelu, czekolady oraz obierają naczynia i sztuśce do ich podania.

Cennych wskazówek nt. tworzenia deserów i wykorzystania kuchni molekularnej udzielił młodzieży zaproszony gość – szef kuchni Pan Rajmund Królik.

Informacja: K. Kubiak

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Warsztaty Lodowe 2018″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.