Praktyki – Austria

Po raz siódmy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych” realizowanym przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu oraz doradców EURES z Austrii. Uczniowie z klas gastronomicznych i hotelarskich zrealizowali 6-tygodniową praktykę w atrakcyjnym regionie turystycznym Salzburg w Austrii w okresie zimowym. Podczas trwania praktyk uczniowie mieli okazję nauczyć się serwowania regionalnych austriackich potraw, profesjonalnej obsługi gości i organizowania większych uroczystości. Dzięki pracy w zespołach wielokulturowych, mogli przełamać barierę językową i kulturową, oraz nabrać odwagi i wiary we własne umiejętności zawodowe.

Uczniowie przed wyjazdem mieli zorganizowany w szkole kurs języka niemieckiego prowadzony przez nauczyciela z języka niemieckiego Panią Jolantę Kowalczyk-Kokoszkę, poszerzający umiejętności z zakresu fachowej terminologii języka zawodowego.

Warto wspomnieć, że oprócz korzyści wynikających z nabycia nowych umiejętności i atrakcyjnego wynagrodzenia(1100 euro) uczniowie otrzymali angielsko-niemieckie świadectwo pracy, dające szansę na rozwój dalszej kariery w zawodach gastronomiczno-hotelarskich.

Uczniowie, którzy odbyli praktykę:
• Justyna Cymbałko – kl.3 technik żywienia i usług gastronomicznych
• Justyna Musz – kl.3 technik żywienia i usług gastronomicznych