Praktyki – Austria

Po raz siódmy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Praktyki w Austrii dla najlepszych” realizowanym przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu oraz doradców EURES z Austrii. Uczniowie z klas gastronomicznych i hotelarskich zrealizowali 6-tygodniową praktykę w atrakcyjnym regionie turystycznym Salzburg w Austrii w okresie zimowym. Podczas trwania praktyk uczniowie mieli okazję nauczyć się serwowania regionalnych austriackich potraw, profesjonalnej obsługi gości i organizowania większych uroczystości. Dzięki pracy w zespołach wielokulturowych, mogli przełamać barierę językową i kulturową, oraz nabrać odwagi i wiary we własne umiejętności zawodowe.

Uczniowie przed wyjazdem mieli zorganizowany w szkole kurs języka niemieckiego prowadzony przez nauczyciela z języka niemieckiego Panią Jolantę Kowalczyk-Kokoszkę, poszerzający umiejętności z zakresu fachowej terminologii języka zawodowego.

Warto wspomnieć, że oprócz korzyści wynikających z nabycia nowych umiejętności i atrakcyjnego wynagrodzenia(1100 euro) uczniowie otrzymali angielsko-niemieckie świadectwo pracy, dające szansę na rozwój dalszej kariery w zawodach gastronomiczno-hotelarskich.

Uczniowie, którzy odbyli praktykę:
• Justyna Cymbałko – kl.3 technik żywienia i usług gastronomicznych
• Justyna Musz – kl.3 technik żywienia i usług gastronomicznych
• Paulina Drankiewicz – kl.3 technik żywienia i usług gastronomicznych
• Oliwia Ociepa – kl.3 technik hotelarstwa
• Kamila Tołysz – kl.3 technik hotelarstwa

Informacja: S. Szarek

[ngg_images source=”tags” container_ids=”Praktyki-Austria 2017″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”5000″]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.