Poznajemy polskie lotniska – Balice

Dnia 10 maja uczniowie klasy 1e kierunku eksploatacja portów i terminali odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy – Balice im. Jana Pawła II.
Kraków Airport był drugim portem, po wrocławskich Strachowicach, z którego działalnością zapoznali się uczniowie. W terminalu uczestnicy zaopatrzeni w specjalne kamizelki razem z przewodniczką przeszli „ścieżkę pasażera”. Przy stanowisku check-in zapoznali się z urządzeniami umożliwiającymi odprawę biletowo-bagażową i dowiedzieli się co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Poznali również zasady obowiązujące w trakcie kontroli bezpieczeństwa, zarówno pasażerów, jak i załogi samolotów oraz obsługę lotniska. Zwiedzili także halę odlotów, a niej m.in. kaplicę.

Z tarasu widokowego mieli możliwość obejrzenia startów i lądowań samolotów pasażerskich, wojskowych i prywatnych. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska, odbywających się w tym samym czasie, procedury boardingu, załadunku bagaży oraz kontroli technicznej samolotu B 738 linii Rynair przygotowującego się do odlotu do Wenecji. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali firmowe upominki.

Dziękujemy Pani Karolinie Nieznalskiej-Fertyk, która posiadając ogromną wiedzę, niezwykle ciekawie opowiadała o wszystkich aspektach funkcjonowania lotniska.

Popołudnie uczniowie spędzili zwiedzając atrakcje krakowskiego Rynku Głównego oraz wzgórze wawelskie. Mimo zmęczenia na wszystkich twarzach gościł uśmiech, a emocje nie wszystkim pozwalały zasnąć w podróży powrotnej.

Informacja: D. Witrykus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.