Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Jak co roku w dniach 22.10-30.10.2018 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, młodzież kształcąca się w zawodach branży gastronomicznej, hotelarskiej, ekonomicznej, miała okazję zapoznać się ze specyfiką i możliwościami swojego zawodu. Inicjatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
Swoją obecnością podczas OTK zaszczycili nas:

  • PANI MAGDALENA KARAŚKIEWICZ – WŁAŚCICIELKA BIURA RACHUNKOWEGO „E-FINANSE”
  • PANI EMILIA BĄK KSIĘGOWA W FIRMIE TOYOTA
  • PANI DOROTA BARAŃSKA – WŁAŚCICIELKA HOTELU MARIA W WAŁBRZYCHU
  • PANI JOANNA MALINOWSKA – ADWOKAT
  • PAN MATEUSZ KASZUBSKI – WICEDYREKTOR HOTELU IBIS STYLES W WAŁBRZYCHU

W ramach Tygodnia Kariery odbyły się także warsztaty z kuchni azjatyckiej dla uczniów klas 1 k, 1 u i 3 u. Młodzież miała możliwość zapoznania się kuchnią narodową Nandy i Trang – wolontariuszek z Indonezji i Wietnamu. Po krótkiej prezentacji najpopularniejszych potraw w krajach wolontariuszek, rozpoczęły się rozmowy o zwyczajach, nie tylko kulinarnych, o tym, czym zajmują się w Polsce. Rozmowy trwałyby bez końca, jednak chęć spróbowania tradycyjnych indonezyjskich potraw przeniosła wszystkich do kuchni w celu przygotowania grillowanego kurczaka w sosie z orzeszków ziemnych oraz sałatki warzywnej. Aromatyczne potrawy przypadły do gustu uczestnikom warsztatów. Nieznane dotychczas połączenia produktów dostarczyły uczniom niezwykłych doznań smakowych. Podczas warsztatów wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy Gościom za cenne spotkania i Pani Luizie Przesłańskiej za wsparcie językowe!

Informacja: Sylwia Szarek

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.