Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016

Jak co roku w dniach 17-23.10.2016 w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, młodzież kształcąca się w zawodach branży gastronomicznej, hotelarskiej, ekonomicznej miała okazję zapoznać się ze specyfiką i możliwościami swojego zawodu. Inicjatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

 Swoją obecnością  podczas OTK zaszczycili nas:

  • PANI DOROTA BARAŃSKA – WŁAŚCICIELKA HOTELU „MARIA” W WAŁBRZYCHU
  • PANI SANDRA STUCHŁY- DYREKTORKA HOTELU IBIS STYLES W WAŁBRZYCHU
  • PANI AGATA WINIARSKA- WŁAŚCICIELKA BIURA RACHUNKOWEGO W WAŁBRZYCHU
  • PANI MONIKA WIDAK- MENADŻERKA W AQUA ZDRÓJ W WAŁBRZYCHU
  • PANI BARBRA KRÓL – CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ W WAŁBRZYCHU

W  klasach ekonomicznych Pani Barbara  Król z Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu przeprowadziła grę ekonomiczną pt. ”Chłopska szkoła biznesu”. Gracze wcielili  się w role XVIII-wiecznych przedsiębiorców z tkackiego ośrodka andrychowskiego – produkują lniane płótna, wozy i chleby, negocjują warunki sprzedaży swoich wyrobów, wyruszają na krajowe i zagraniczne wyprawy handlowe, a ich sukces w dużej mierze zależy od umiejętności współpracy z innymi graczami.

Gra w prosty sposób pokazała mechanizmy wolnego rynku (popyt, podaż, spółka handlowa, koszt, przychód, negocjacje).

„Pod koniec gry wszyscy przekrzykiwali się, oferując zniżki na towar, którego nikt już nie był w stanie kupić. Gra dla niektórych zakończyła się zwycięstwem, dla innych porażką. Jednak wszystkich nauczyła jednej, ważnej rzeczy: bez względu na to, co robisz, myśl”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM!!!

Informacja: Sylwia Szarek

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.