Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

16.01.2019 r. we Wrocławiu uczennica klasy III k Nikola Patla reprezentowała naszą Szkołę w etapie wojewódzkim XXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.

Turniej organizowany przez Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników we Wrocławiu miał miejsce w cukierni Państwa Siemionków „Carolin & Simon” we Wrocławiu, przy ulicy Partyzantów 16 a.
W etapie teoretycznym uczestnicy rozwiązywali test z zakresu techniki i technologii produkcji cukierniczej. Etap praktyczny obejmował – złożenie i udekorowanie tortu, udekorowanie mazurka oraz wykonanie trzech figurek z marcepanu, a wszystko zgodnie z hasłem przewodnim turnieju „Rzemiosło – nasza przyszłość”.
Mimo ostrej rywalizacji i presji czasu, konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. W ostatecznym podsumowaniu nasza zawodniczka Nikola Patla zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Informacja: Dominika Lipiec