Nietoperki – Zlot Turystów Górskich na Wielkiej Sowie 2016

W ostatni weekend września, jak co roku, wzięliśmy udział w 56 Zlocie Turystów Górskich na Wielkiej Sowie.

Trasa naszej wędrówki wiodła z Ludwikowic Kłodzkich przez schronisko PTTK Zygmuntówka na Wielką Sowę i do Rzeczki skąd autobusem wróciliśmy do Wałbrzycha.

W Ludwikowicach poznaliśmy historię największej tragedii górniczej w dziejach zagłębia Noworudzko-Wałbrzyskiego kiedy to w skutek wybuchu metanu w kopalni Wacław , w lipcu 1930 r. zginęło 151 górników. Innym ciekawym obiektem i równie tajemniczym jest w Ludwikowicach tzw. muchołapka, która odgrywała nieznana tak naprawdę role w niemieckich badaniach na d tajną bronią. Są hipotezy mówiące, o tym że startowały tam obiekty pionowego startu, czyli UFO.

W Jugowie zwiedziliśmy dawny pałac rodu von Pleif. W schr. Zygmuntówka mięliśmy dłuższy odpoczynek połączony z podziwianiem widoków.

Wielka Sowa przywitała nas słońcem. Oczywiście skorzystaliśmy z możliwości i chwytaliśmy ciepłe promienie pierwszych dni jesienni relaksując sie na szczycie.

Po południu zeszliśmy do rzeczki na powrotny autobus. Z żalem wracaliśmy do domu. Piękna pogoda zachęcała do dalszej wędrówki, ale cóż wszystko co dobre kiedyś sie kończy. Za roku znowu będziemy witać jesień na Wielkiej Sowie.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.