Nietoperki – Szlakiem Zamków Piastowskich

Pod koniec upalnego, maja ruszyliśmy na szlak turystyczny. Tym razem powędrowaliśmy Szlakiem Zamków Piastowskich w naszym regionie. Trasa wędrówki wiodła od Bolkowa przez Świny – Kłaczynę – Chwaliszów do zamku Cisy w Książańskim Parku Krajobrazowym.

Podczas wędrówki poznaliśmy historię poszczególnych zamków leżących na szlaku. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądała średniowieczna sztuka fortyfikacji na przykładzie stołpu w Bolkowie w kształcie łezki, czy wodnego zamku w Kłaczynie. Zwiedziliśmy także zamek rodu Świnków, którzy słynęli z zamiłowania do mocnych trunków a także zamek Cisy, który był ulubionym zamkiem ostatniej księżnej piastowskiej z linii książąt świdnicko-jaworskich- ks. Agnieszki.

Poza zamkami zwiedzaliśmy w mijanych miejscowościach małe, lokalne kościoły, np. w Bolkowie kościół św. Jadwigi z elementami symboliki templariuszy czy kościół św. Mikołaja, który może się poszczycić kompletnym renesansowym wyposażeniem jako jeden w niewielu na Dolnym Śląsku.

Po raz kolejny nasz region zachwycił nas swoją historią i przyrodą dolnośląskich lasów.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.