Nietoperki – Ślęża – święta góra Słowian

W listopadzie nadszedł czas na drugi etap szkolenia przyrodniczego Botanika finansowanego przez Polski Towarzystwo Krajoznawczo Turystyczne w Wałbrzychu. Tym razem naszym celem była święta góra naszych praojców, czyli Ślęża.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od Sobótki, z której weszliśmy na Wieżycę gdzie podziwialiśmy wały kultowe i wieżę im. Bismarcka. Potem ruszyliśmy w kierunku głównego szczytu masywu tzn. na Ślężę. Po drodze uczniowie poznali budowę gelologiczną ofiolitu Ślęży, nauczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew a także odwiedzili miejsca związane z dawnymi kultami pogańskimi – posągi niedźwiedzia i „panny” z rybą oraz Święte Źródło,gdzie znaleźliśmy ślady po ofiarach złożonych dawnym bogom przez współczesnych pogan.

Szkolenie było bardzo pouczające a sama Ślężą odsłoniła przed nami fragment swojej tajemniczej przeszłości, która wciąż żyje swoim rytmem.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.