Nietoperki – śladem Hochbergów

W sobotni, słoneczny dzień członkowie naszego koła turystycznego wzięli udział w wycieczce , która odbyła się w ramach zajęć krajoznawczych zorganizowanych przez Komisję Krajoznawczą i Ochrony Przyrody działającą przy wałbrzyskim oddziale PTTK.

Trasa wycieczki wiodła przez szlak Książańskiego Parku Krajobrazowego –  od Palmiarni przez zamek Książ potem wąwozem Pełcznicy na Stary Książ i z powrotem do Palmiarni.

Uczniowie poznali historię zamku Książ zarówno tą średniowieczną jak i związaną z II wojną światową i kompleksem Riese. Wąwóz Pełcznicy jest atrakcją przyrodniczą więc zapoznaliśmy się z walorami środowiskowymi rzeki Pełcznica, strukturą geologiczną wąwozu oraz fauną i florą KPK. Stary Książ przywitał nas słońcem i tam zrobiliśmy sobie dłuższy odpoczynek. Z ruin starego zamku wróciliśmy pod Palmiarnię, którą zwiedziliśmy.

Pogoda była słoneczna, nastroje dopisywały więc możemy uznać, że zimowo-wiosenny spacer wokół Książa był udany.

Old Bat

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.